У Києві нині — як у казці: що далі, то страшніше. Днями вже й техніка «пішла війною» на людей: снігоприбирач збив на смерть жінку. Багато хто дивується: як це йому вдалося, якщо середня швидкість снігоочисної техніки лише 13 кілометрів на годину, а в нинішній ситуації взагалі менша в кілька разів? Чи то якийсь швидкісний снігоприбирач, чи то щось інше було? І це ще не всі страшилки. Бурульки бомбардують згори. Уже три чоловіка стали «жертвами обстрілу». А що буде, коли температура повітря підвищиться і Київ «попливе»? А таки може «поплисти», бо місто у снігу, як кажуть, по вуха. Хоч щодоби й вивозять його по більш ніж 20 тисяч тонн, однак уже зрозуміло, що всіх мільйонів тонн, які випали, не вивезуть.
Тож Київ готується зустрічати велику воду на вулицях міста. У зоні ризику — низинні території: Оболонь, Русанівка, Позняки, Осокорки тощо.
Учора голова КМДА Олександр Попов повідомив, що на базі міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій створено штаб із запобігання повені та ліквідації її наслідків. Очолив штаб директор департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Сергій Садовой.
Нині, кажуть чиновники, аби не допустити підтоплення, потрібно звільнити зливоприймачі від снігу, забезпечити стабільну роботу дренажної системи, особливу увагу приділити роботі Бортницької станції аерації. І, звичайно ж, продовжувати вивозити сніг. Учора до прибирання від снігу зупинок громадського транспорту, зливостоків, переходів тощо, окрім комунальних служб, залучено і 1000 військовослужбовців. Працювало, за словами заступника голови КМДА Анатолія Голубченка, понад 250 одиниць техніки.
Як інформує прес-служба КМДА, про будь-які прояви підтоплень кияни можуть повідомляти на номер Контактного центру міста: 15-51. Відповідні служби виїдуть на місце, аби запобігти небажаним ситуаціям. Окрім того, керівництво КМДА доручило забезпечити оперативний моніторинг якості води в бюветах і повідомляти громадськості про їх результати — аби кияни знали, з яких із них брати воду безпечно.
Втім, багато жителів столиці нині переймаються іншою проблемою: придбанням гумових чобіт. Розповідають, що ціни на них уже підскочили. Якщо ще кілька місяців тому «гумовики» можна було купити за 140—150 гривень, то нині підприємливі торговці просять за них не менш ніж 240.
А що буде, коли ця «гора» потече? Фото Володимира ЗAЇКИ
У цій ситуації єдине радує — повідомлення директора Укргідрометцентру Миколи Кульбіди про те, що хоч від річок затоплення житловим масивам та промисловим об’єктам столиці не загрожують. «Найбільшу увагу слід приділити процесові танення снігу та проходженню талої води зливоприймачами», — зауважив він.