КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА
від 10 квітня 2013 р. № 254 Київ
Про затвердження Типового порядку організації чергування керівників і заступників керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади на робочих місцях у святкові дні для вирішення питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Типовий порядок організації чергування керівників і заступників керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади на робочих місцях у святкові дні для вирішення питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій, що додається.
2. Центральним та місцевим органам виконавчої влади відповідно до Типового порядку, затвердженого цим розпорядженням, розробити і затвердити у місячний строк порядок організації чергування керівників і заступників керівників таких органів на робочих місцях у святкові дні для вирішення питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій.
Прем'єр-міністр України
М. АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 р. № 254
ТИПОВИЙ ПОРЯДОК організації чергування керівників і заступників керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади на робочих місцях у святкові дні для вирішення питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій
1. Цей Типовий порядок визначає засади та механізм організації чергування керівників і заступників керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади на робочих місцях у святкові дні для оперативного та ефективного вирішення питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій (далі — чергування), які можуть виникнути у такі дні.
2. Чергування організовується з метою:
оперативного прийняття рішень та організації робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій;
організації взаємодії і координації дій центральних та місцевих органів виконавчої влади (далі — органи виконавчої влади) щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.
Чергування організовується органами виконавчої влади, які мають у своєму підпорядкуванні сили і засоби єдиної державної системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.
3. Графік чергування затверджується керівником органу виконавчої влади не менш як за десять днів до святкових днів, доводиться до відома заступників такого керівника, які здійснюють чергування, та надсилається Кабінетові Міністрів України не менш як за п’ять днів до святкових днів.
4. Органи виконавчої влади для організації чергування розробляють інструкції, в яких визначаються:
обов’язки та відповідальність керівників і заступників керівників органів виконавчої влади, які здійснюють чергування;
порядок дій та організації взаємодії органів виконавчої влади щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
5. Для забезпечення чергування на належному рівні керівник і заступники керівника органу виконавчої влади повинні мати довідники телефонів керівників і заступників керівників органів виконавчої влади, які здійснюють чергування, рятувальних підрозділів, комунальних служб, правоохоронних органів та медичних установ, копію плану реагування органу виконавчої влади на надзвичайні ситуації, класифікатор надзвичайних ситуацій, витяги з нормативно-правових документів, що регламентують порядок реагування на такі ситуації, та інші документи з питань реагування на надзвичайні ситуації.
Порядок підготовки та подання звітності про чергування встановлюється керівником органу виконавчої влади.
6. Керівники і заступники керівників органів виконавчої влади, які здійснюють чергування, повинні постійно перебувати на своєму робочому місці, підтримувати зв’язок з відповідальною посадовою особою Кабінету Міністрів України та організовувати проведення моніторингу стану виконання робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації, у межах повноважень відповідного органу виконавчої влади.
7. У разі виникнення або загрози виникнення надзвичайної ситуації керівники і заступники керівників органів виконавчої влади, які здійснюють чергування:
забезпечують збір оперативного штабу (групи) реагування на надзвичайні ситуації органів виконавчої влади;
організовують збирання та обробку інформації про характер надзвичайної ситуації, її масштаби, можливість розвитку та наслідки, наявність жертв і потерпілих;
забезпечують обмін інформацією та оповіщення населення, взаємодію органів виконавчої влади щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, зокрема з ДСНС;
чергують до збору в повному складі оперативного штабу (групи) реагування на надзвичайні ситуації органів виконавчої влади та забезпечують виконання Плану реагування на надзвичайні ситуації державного рівня ( 1567-2001-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2001 р. № 1567 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 47, ст. 2100).