У політиці дуже важливо раціонально розпоряджатися своїм часом, щоб не опинитися в ситуації, коли необхідно діяти під тиском реалій. На сьогодні ситуація склалася так, що час диктує порядок денний, а не порядок денний організовується відповідно до наявного часу, зазначив учора голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські, коментуючи перспективу ухвалення Верховною Радою необхідних для євроінтеграції законів, і додав: європейська сторона щодня відстежує, який обсяг роботи виконує Україна на шляху підписання Угоди про асоціацію.
— Дуже важливо, щоб була довіра між Україною та ЄС, якої певний час бракувало. І якщо в останні хвилини ухвалюватимуть якісь рішення, то сумнівно, що це сприятиме зміцненню такої довіри, — наголосив він учора на спільній з послами Литви в Україні та Хорватії в Україні Пятрасом Вайтєкунасом і Томіславом Відошевічем прес-конференції. Представник ЄС вважає, що українському парламенту не варто було витрачати стільки часу на забезпечення персонального голосування і проведення виборів у п’яти проблемних округах. Чи варто було робити це замість того, щоб зосередитися на ухваленні законодавства, яке стосується створення надійної виборчої системи?
Водночас учора Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект про суспільне теле- і радіомовлення, необхідний для підписання Угоди про асоціацію Україна — ЄС, і підтримала закон про вдосконалення системи захисту персональних даних із пропозиціями Президента.
1 липня ознаменоване важливими подіями для двох держав Європейського Союзу. Литва вперше стала країною — головою Ради ЄС і протягом півроку головуватиме на засіданнях Ради міністрів та координуватиме політику цієї інституції у деяких важливих сферах. А Республіка Хорватія 1 липня офіційно стала 28-ю країною Європейського Союзу. Через десять років від моменту подання своєї заявки про вступ вона стала другою державою колишньої Югославії (після Словенії), що відчинила для себе двері до Європейського Союзу.
Дипломатичні представники Литви і Хорватії розповіли журналістам про пріоритети головування першої з країн Балтії та сподівання 28-го члена євроспільноти.
Зокрема, посол Литви в Україні Пятрас Вайтєкунас висловив упевненість у тому, що перешкоди для підписання Угоди про асоціацію Україна — ЄС буде подолано й Україна підпише цей документ у листопаді на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі.
Він назвав цю угоду «точкою неповернення» для України, яку вона повинна пройти, визначившись із своїм зовнішньополітичним курсом. Дипломат зауважив, що євроінтеграція України вигідна не лише їй самій, а й її східним сусідам, зокрема Росії, Казахстану та Білорусі.