Прес-секретар глави держави запропонувала створити робочу підгрупу з питань прав власності на аудіовізуальний контент
У складі Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, що діє в рамках програми «Відкрита розмова», буде створено робочу підгрупу з питань захисту прав власності на аудіовізуальний контент. Відповідну пропозицію прес-секретаря Президента, керівника Міжвідомчої робочої групи Дарії Чепак підтримали учасники «Відкритої розмови» під час засідання.
Як наголосила виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина Мясникова, піратство завдає багатомільйонних збитків державі та легальним виробникам контенту. «Найпоширеніші форми піратства — надання незаконного доступу до контенту через супутникові мережі, нелегальне поширення іноземних каналів мовлення», — сказала вона. За словами експерта, нині піратство набуло системного характеру, правовласники не в змозі самостійно захистити свої права, тому необхідне залучення правоохоронних органів.
Учасники «Відкритої розмови» дійшли згоди створити цю робочу підгрупу в межах робочої групи щодо сприятливого інвестиційного клімату, розвитку телерадіомовлення та індустрії преси в Україні, яку очолює голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олександр Курдінович.
До роботи цієї підгрупи долучаться і правоохоронці. Заступник начальника управління зв’язків з громадськістю МВС Сергій Бурлаков зазначив, що до обговорення цього питання слід залучати також об’єднання правовласників. «Основна умова настання кримінальної відповідальності за 176 статтею — це матеріальна шкода у значному розмірі. Виникає багато питань, як розраховується ця шкода», — сказав Сергій Бурлаков. І додав, що до цієї роботи буде долучено управління боротьби з кіберзлочинністю МВС.
Також вирішено долучити до роботи підгрупи фахівців з Міністерства освіти і науки з питань захисту інтелектуальної власності, повідомляє прес-служба Президента.