Гражданский брак и немного права

Гражданский брак и немного права Прежде, чем оформить собственные отношения многие молодые пары предпочитают пожить свободно, не обременяя себя штампами и ...

Гражданский брак и немного права

Гражданский брак и немного права Прежде, чем оформить собственные отношения многие молодые пары предпочитают пожить свободно, не обременяя себя штампами и ...

Обжалование и оспаривание исполнительной ...

Обжалование и оспаривание исполнительной надписи Обжалование и оспаривание исполнительной надписи сотрудников нотариальных служб по национальному законодательсву.

Щодо порядку списання запасів, Міністерство фінансів УкраїниМІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

 • 05.11.2013  № 31-08400-02-27/32154
 • Щодо порядку списання запасів

  Міністерство фінансів України розглянуло Ваш запит <...> щодо порядку списання запасів бюджетними установами та повідомляє.

  Відповідно до статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні"( 996-14 ) підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо — безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

  Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку.

  Бухгалтерський облік запасів ведеться відповідно до Інструкції з обліку запасів бюджетних установ( z0937-00 ), затвердженої наказом Державного казначейства України від 8 грудня 2000 р. № 125 (далі — Інструкція).

  Відповідно до пункту 43 Інструкції( z0937-00 ) відпуск запасів у використання, виробництво, продаж або інше вибуття здійснюється за балансовою вартістю або за методом середньозваженої собівартості.

  Згідно з пунктом 44 Інструкції( z0937-00 ) середньозважена собівартість визначається за кожним видом подібних запасів шляхом ділення сумарної вартості залишку запасів на початок звітного періоду та вартості одержаних у звітному місяці запасів на сумарну кількість запасів на початок звітного періоду та одержаних у звітному періоді запасів.

  Метод середньозваженої собівартості застосовується у разі наявності в установі значної кількості однотипних запасів, придбаних за різними цінами. Обчислюється на періодичній основі або при отриманні кожної партії запасів.

  Склад рахунків і субрахунків, які застосовуються бюджетними установами, визначено Планом рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ( z1214-13 ), затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 26 червня 2013 р. № 611 (далі — План рахунків).

  Так, для узагальнення інформації про наявність і рух запасів, що належать установі, призначені рахунки класу 2 "Запаси" Плану рахунків( z1214-13 ).

  Відображення в бухгалтерському обліку операцій списання запасів, зокрема придбаних у попередні звітні роки, які відчужуються шляхом реалізації згідно із законодавством, здійснюється відповідно до Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями бюджетних установ, наведеної у додатку 2 до Плану рахунків ( z1214-13 ) (далі — Типова кореспонденція).

  Згідно з вимогами пункту 2.17 Типової кореспонденції( z1214-13 ) на суму зменшення балансової вартості запасів, придбаних у минулих роках, які відчужуються, зменшується результат виконання кошторису за загальним або спеціальним фондом.

  Перший заступник Міністра

  А. Мярковський

  Юридичний портал Справедливість

  Экс-первый заместитель главы Администрации Президента .

  Экс-первый заместитель главы Администрации Президента А.Портнов объявлен в розыск Министерство внутренних дел объявило в розыск бывшего первого заместителя главы Администрации Президента Андрея Портнова. Об этом сообщается на сайте Министерства внутренних дел в разделе «лица, ...

  В ГПУ допросили экс-министра юстиции А.Лавриновича

  В ГПУ допросили экс-министра юстиции А.Лавриновича В Генеральной прокуратуре провели допрос бывшего министра юстиции Александра Лавриновича в производстве о злоупотреблении служебным положением во время расходования государственных денег в сумме ...

  До уваги водіїв! У центрі Києва на Новий рік буде ...

  До уваги водіїв! У центрі Києва на Новий рік буде перекрито рух транспорту Державтоінспекція інформує, що з метою попередження правопорушень та забезпечення охорони громадського порядку в місцях проведення святкових заходів у період з 18:00 31 грудня 2014 року до 06:30 ...

  Ещё материал по теме: