У рамках проведення Національного тижня безпеки дорожнього руху, 15 листопада на Фестивальному причалі в Дніпропетровську, обласна організація товариства Червоного Христа України і управління Державтоінспекції в Дніпропетровській області проводили захід, присвячений безпеці руху на дорогах. Захід покликаний привернути увагу учасників дорожнього руху до питань забезпечення безпеки руху.
50 відсотків смертей від ДТП відбувається в перші кілька хвилин після аварії, протягом першої години, коли навички надання першої допомоги можуть стати життєво важливими у порятунку життя. Багато летальних випадків і травм можна було б уникнути, якби люди були навчені основам першої медичної допомоги і були спроможні адекватно реагувати у випадку ДТП і швидко надати допомогу, яка є життєво важливим першим кроком до надання ефективних та оперативних дій, які допомагають зменшити кількість серйозних травм і підвищити шанси на виживання.
З початку року на Дніпропетровщини в наслідок дорожньо-транспортних пригод, з місць скоєння яких водії зникли, загинуло 30 людей, 391 — отримали травми. Як би водії усвідомлювали, що надання своєчасної медичної допомоги, можливо, це врятувало комусь з них життя, й статистика була б іншою…
Гуманним стимулом для такого тренажу є те, що при вчасно наданій першій медичній допомозі 30% травмованих у надзвичайних ситуаціях, в тому числі і в дорожньо-транспортних пригодах, можна було б врятувати. А ситуацій таких у світі і в державі, на жаль, чимало. Статистика говорить, що в автокатастрофах у світі щоденно гине 3тисячі людей, а щороку — більш ніж 1,2 мільйона осіб. Найвищий відсоток жертв припадає на пішоходів, велосипедистів, водіїв мотоциклів та мопедів.
Для пересічних громадян, молоді, водіїв автомобілів Дніпропетровщини сьогодні були проведені короткі сесії тренінгів з першої допомоги, пов'язаних з безпекою дорожнього руху. Під час практичного заняття, проведеного з допомогою інструктора та "статиста", були відтворені основні принципі надання першої меддопомоги — огляд місця подій і прийняття відповідного рішення, первинний огляд постраждалого, надання йому відповідної допомоги при переломах, кровотечі, травматичному шоку, в інших ситуаціях, у яких можна і потрібно діяти ефективно без спеціальної медичної освіти.
Також, 15 листопада, напередодні Всесвітнього Дня пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод працівники Державтоінспекції Дніпропетровської області з щирим бажанням допомогти всім, кому може раптом знадобитися донорська кров, приєдналися до Всеукраїнської благодійної акції "Здай кров — врятуй життя", яка спрямована на захист життя і здоров'я людей.