Гражданский брак и немного права

Гражданский брак и немного права Прежде, чем оформить собственные отношения многие молодые пары предпочитают пожить свободно, не обременяя себя штампами и ...

Гражданский брак и немного права

Гражданский брак и немного права Прежде, чем оформить собственные отношения многие молодые пары предпочитают пожить свободно, не обременяя себя штампами и ...

Обжалование и оспаривание исполнительной ...

Обжалование и оспаривание исполнительной надписи Обжалование и оспаривание исполнительной надписи сотрудников нотариальных служб по национальному законодательсву.

Друковані ЗМІ роздержавить закон

Друковані  ЗМІ роздержавить законМЕДІА-ПРАВО

За умови ухвалення документа Верховною Радою Україна виконає одне з головних зобов’язань перед Радою Європи

Президент Віктор Янукович доручив Прем’єр-міністрові Миколі Азарову до 5 квітня 2013 року підготувати проект закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

«З метою виконання зобов’язань України перед Парламентською Асамблеєю Ради Європи щодо роздержавлення друкованих засобів масової інформації, заснованих органами державної влади, органами місцевого самоврядування, а також дальшого впровадження європейських стандартів у цій сфері: забезпечити прискорення доопрацювання за участю Національної спілки журналістів, фахових об’єднань, трудових колективів редакцій проекту закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» та подати його Президентові для внесення на розгляд Верховної Ради як невідкладного», — йдеться у дорученні глави держави.

Із цієї новини розпочалося засідання Експертної ради з питань приведення українського законодавства до європейських стандартів у сфері медіа в рамках проекту «Відкрита розмова».

Однак на засіданні розглядали не менш важливі моменти. Зокрема присутні дискутували над питанням, пов’язаним із внесенням змін до статті 171 Кримінального кодексу щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. У цьому контексті президент Асоціації медіа-юристів Тетяна Котюжинська передала на словах заяву працівників прокуратури та МВС. На їхнє переконання, внесення до статті примітки, яка б роз’яснила, кого можна вважати журналістом, допомогло б прояснити ситуацію щодо правозастосування цієї статті. «Це значно полегшить роботу, оскільки не вимагає щоразу проведення експертиз для з’ясування — журналіст певна особа чи ні», — сказала вона, додавши, що в медіа-середовищі вже є певні напрацювання щодо чіткого визначення професії журналіста, зокрема через застосування принципу системності збирання інформації.

А незалежний медіа-юрист Дмитро Котляр сказав, що найпростіше було б підготувати окремий законопроект, яким і внести зміни до цієї статті.

Отже, для погодження ініціатив експерти домовилися провести окрему зустріч, щоб мати єдине спільне бачення, яке буде представлене Міжвідомчій робочій групі.

Окрім цього, на засіданні йшлося про впровадження кримінальної відповідальності за наклеп. Прес-секретар Президента, керівник Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів Дарія Чепак заявила, що будь-які зміни в галузі медійного законодавства повинні впроваджуватися тільки після широкого експертного обговорення. «Хочу звернути увагу всіх учасників і можливих ініціаторів законодавчих ініціатив у цьому напрямку на важливість обговорення деталей таких законопроектів передовсім з громадськими організаціями, міжнародним експертним середовищем, експертами всередині України», — наголосила вона.

Урядовий Кур'єр

Экс-первый заместитель главы Администрации Президента .

Экс-первый заместитель главы Администрации Президента А.Портнов объявлен в розыск Министерство внутренних дел объявило в розыск бывшего первого заместителя главы Администрации Президента Андрея Портнова. Об этом сообщается на сайте Министерства внутренних дел в разделе «лица, ...

В ГПУ допросили экс-министра юстиции А.Лавриновича

В ГПУ допросили экс-министра юстиции А.Лавриновича В Генеральной прокуратуре провели допрос бывшего министра юстиции Александра Лавриновича в производстве о злоупотреблении служебным положением во время расходования государственных денег в сумме ...

До уваги водіїв! У центрі Києва на Новий рік буде ...

До уваги водіїв! У центрі Києва на Новий рік буде перекрито рух транспорту Державтоінспекція інформує, що з метою попередження правопорушень та забезпечення охорони громадського порядку в місцях проведення святкових заходів у період з 18:00 31 грудня 2014 року до 06:30 ...

Ещё материал по теме: