Гражданский брак и немного права

Гражданский брак и немного права Прежде, чем оформить собственные отношения многие молодые пары предпочитают пожить свободно, не обременяя себя штампами и ...

Гражданский брак и немного права

Гражданский брак и немного права Прежде, чем оформить собственные отношения многие молодые пары предпочитают пожить свободно, не обременяя себя штампами и ...

Обжалование и оспаривание исполнительной ...

Обжалование и оспаривание исполнительной надписи Обжалование и оспаривание исполнительной надписи сотрудников нотариальных служб по национальному законодательсву.

Щодо обкладення ПДВ імпорту програмної продукції та її постачання на території України, Міністерство доходів і зборів УкраїниМІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

 • 16.08.2013  № 9151/6/99-99-19-04-02-15
 • Щодо обкладення ПДВ імпорту програмної продукції та її постачання на території України

  Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист ТОВ <...> щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України та постачання в подальшому такої програмної продукції на території України, при умові, що така програмна продукція передається каналами мережі Інтернет, та повідомляє наступне.

  Щодо операцій з постачання програмної продукції на митній території України

  Пунктом 26( 2755-17 )-1( 2755-17 ) підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України( 2755-17 ) (далі — ПКУ) для операцій з постачання програмної продукції, тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, запроваджено пільговий режим оподаткування податком на додану вартість, згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції.

  Для цілей цього пункту до програмної продукції відносяться:

  • результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;

  • криптографічні засоби захисту інформації.

  При цьому режим звільнення від оподаткування податком на додану вартість застосовується до операцій з постачання програмної продукції незалежно від того, чи постачається така продукція на матеріальних носіях, чи передається покупцеві іншим шляхом, в т. ч. і з використанням мережі Інтернет, електронною поштою, або іншими засобами передачі інформації.

  Таким чином, ТОВ <...> до операцій з постачання програмної продукції іншому покупцеві на території України, в т. ч. і з використанням мережі Інтернет, застосовує режим звільнення від оподаткування податком на додану вартість відповідно до пункту 26( 2755-17 )-1( 2755-17 ) підрозділу 2 розділу XX Кодексу( 2755-17 ).

  Щодо постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України

  Відповідно до статей 40, 41, 42 Митного кодексу України ( 92-15 ) (далі — МКУ) митному контролю підлягають усі товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України, шляхом перевірки документів та відомостей, необхідних для такого контролю.

  Підпункт 14.1.244 пункту 14.1 статті 14 ПКУ( 2755-17 ) визначає поняття "товари" як матеріальні та нематеріальні активи.

  В цілях оподаткування операцій з переміщення майна та енергії через митний кордон України термін "товари" вживається у значенні, визначеному МКУ, до якого відноситься будь-яке рухоме майно (у тому числі валютні цінності, культурні цінності), електрична, теплова та інші види енергії, а також транспортні засоби, за винятком транспортних засобів, що використовуються виключно для перевезень пасажирів і товарів через митний кордон України (пункт 39 статті 1 МКУ( 92-15 )).

  При декларуванні ввезених на митну територію України товарів кожен з них класифікується за окремою, тільки йому властивою, товарною позицією, за правилами, встановленими Законом України від 5 квітня 2001 року № 2371-III ( 2371-14 ) "Про Митний тариф України" <...>.

  Програмний продукт (програмний засіб, програмне забезпечення) не має окремо визначеного коду УКТЗЕД( 2371а-14 ) та розглядається як результат виконання послуг, який має бути зафіксований на відповідному матеріальному носії (диску для лазерних систем зчитування, флеш-карті, зйомному жорсткому диску тощо) виконавця або замовника, або може бути переданий виконавцем замовнику з використанням мережі Інтернет електронною поштою або іншими засобами передачі інформації.

  Враховуючи зазначене, операції з постачання програмної продукції від нерезидента резиденту України не підлягають митному контролю та не оподатковуються податком на додану вартість.

  Заступник Міністра

  А. Ігнатов

  Юридичний портал Справедливість

  Экс-первый заместитель главы Администрации Президента .

  Экс-первый заместитель главы Администрации Президента А.Портнов объявлен в розыск Министерство внутренних дел объявило в розыск бывшего первого заместителя главы Администрации Президента Андрея Портнова. Об этом сообщается на сайте Министерства внутренних дел в разделе «лица, ...

  В ГПУ допросили экс-министра юстиции А.Лавриновича

  В ГПУ допросили экс-министра юстиции А.Лавриновича В Генеральной прокуратуре провели допрос бывшего министра юстиции Александра Лавриновича в производстве о злоупотреблении служебным положением во время расходования государственных денег в сумме ...

  До уваги водіїв! У центрі Києва на Новий рік буде ...

  До уваги водіїв! У центрі Києва на Новий рік буде перекрито рух транспорту Державтоінспекція інформує, що з метою попередження правопорушень та забезпечення охорони громадського порядку в місцях проведення святкових заходів у період з 18:00 31 грудня 2014 року до 06:30 ...

  Ещё материал по теме: