Заслужена артистка України Оксана КАЛІНЧУК
У Міжнародних молодіжних Дельфійських іграх, які нещодавно відбулися в Новосибірську, брала участь і українська мистецька команда. Ми зустрілися з членом міжнародного журі ігор в номінації «Сольний народний спів», художнім керівником зразкової вокально-хорової студії «Диво калинове» Святошинського районного центру позашкільної роботи Києва Оксаною Калінчук.
— Оксано Василівно, з якими враженнями повернулися з Восьмих молодіжних міжнародних Дельфійських ігор ви і вся українська мистецька група?
— По-перше, ми краще усвідомили значення таких ігор. Там зустрілася талановита молодь з більш як двадцяти країн світу, майже дві з половиною тисячі амбітних хлопців і дівчат від десяти до двадцяти п’яти років. І приїхали вони не просто брати участь, а перемагати! Це було торжество музики, вокалу, танцю, малярського мистецтва... Таким його, вочевидь, і замислювали мудрі мужі Давньої Греції, зокрема Дельфії, коли ще 582 року до нашої ери починали це мистецьке, духовно-естетичне дійство як відкриття нових горизонтів світового мистецького розвою і як доповнення красою силових Олімпійських ігор.
У 394 році нашої ери Римський імператор Феодосій заборонив їх як язичеські, і ця заборона тривала півтора тисячоліття! Але краса, якій означено врятувати світ, не тільки відродилася, а й у ХХ сторіччі вийшла з берегів Середземномор’я й лине світовими просторами. І Україна нині — активний учасник Дельфійського руху.
Вісім конкурсантів української групи, яку очолив голова правління Українського Дельфійського комітету Вікторія Снєгур, взяли участь у змаганнях з восьми номінацій з дев’ятнадцяти програмних. До міжнародного журі від України увійшли відома акордеоністка професор Євгенія Черказова з Києва, знаний скрипаль, композитор Юрій Соколовський зі Львова...
— Розкажіть, будь ласка, про наших переможців.
— Мені приємно, що попри значну творчу конкуренцію, а нам протистояли близько двох з половиною тисяч талановитих і амбітних учасників, наші вихованці піднялися на п’єдестал у кількох номінаціях. Юна танцівниця Жанна Губанова порадувала всіх золотою медаллю в «Класичному танку». Анжеліка Палівода здобула «срібло» в «Образотворчому мистецтві», а учень Київської дитячої академії мистецтв Ярослав Олійник — диплом у «Фортепіано». Бронзову медаль і диплом у «Сольному народному співі» отримала Ганна Миронова, яка представляла нашу національну вокальну класику в завершальному Гала-концерті. В її блискучому виконанні прозвучала пісня «Моя країна». Варто подякувати Міністерству культури й зокрема міністру, які, незважаючи на складнощі, забезпечили нашу участь у такому високому міжнародному мистецькому дійстві. Розумію, що готуватися до них у майбутньому треба і ретельніше, й наполегливіше, розширювати свою участь у більшому числі номінацій.
— Плекаєте надію, що Україна візьме участь у наступних іграх?
— Обов’язково! Важливо, що вони проходитимуть у Греції, країні народження Дельфійського руху. Міністр Леонід Новохатько — палкий прихильник Дельфійського руху в Україні. Наша країна має сповна відкривати світові свої таланти, показувати, що ми — вагома частина світової мистецької спільноти, а не околиця великих сусідів.
Світлана КОВАЛЬЧУК для «Урядового кур’єра»
ДОСЬЄ «УК»